למה כדאי לקחת דולה?

שמי עדי אור ברכה – מטפלת במגע,מלווה לידה מוסמכת
ואמא לילדה מקסימה בשם גשם ברכה.
המסע המופלא שלי התחיל בהודו בגיל 24 אחרי חמש שנים במשרד הביטחון ושנתיים בהפקות אירועים הרגשתי קריאה פנימית לצאת למזרח לבד לזמן בלתי מוגבל.. 
היום במבט לאחור אני יכולה להגיד ששם הכרתי את עצמי באמת. המסע שלי היה רוחני מאתגר מצמיח ומאוד מרגש. קרו שם המון קסמים שהיום אני מבינה שנתתי להם לקרות כי התמסרתי ליקום ולכוח הריפוי. שמתי לב לסימנים והייתי קשובה לדרך שהובילה אותי להבין איך הכל עובד לפעמים גם רק מכוח המחשבה. באותו רגע מיוחד הבנתי בתוכי  שאני חוזרת לארץ ומעשירה את עצמי בכל הידע האפשרי בתחום הזה. נרשמתי ללימודים ברפואה משלימה . 
וכיום אחרי 11 שנים בתחום 
אני מחזיקה ביותר מ20 תעודות בניהן : דולה, רפלקסולוגית בכירה,מעסה רפואית,מעסה נשים בהריון,ארומתרפיסטית,מדריכת בייבי יוגה ועיסוי תינוקות, מדריכת קורס הכנה ללידה,לידה אורגזמית ,לידת היפנוברתינג, מטפלת bot, מדריכת מיינדפולנס, תטא הילינג ועוד… 
 
אחרי 11 שנים בתחום אני לא עוצרת ולפני 6 שנים הגיע מה שאני קוראת לו המפץ הגדול חיפשתי את דרכי בקריירה הרגשתי קריאה להגשים שליחות ופגשתי לראשונה את מקצוע הדולה. ברגע שהבנתי את עוצמת התפקיד התרגשתי עד עומקי נשמתי וידעתי ישר שזה הייעוד שלי. 
ב5 שנים  האחרונות ליוויתי מעל 350 לידות חלק ילדתי בעצמי 
ואני יכולה להגיד שהיום אני מאוד מתרגשת מהמסע של האישה / הזוג לקראת הלידה בדיוק כמו הרגע עצמו שהתינוק יוצא לעולם. 
למסע הזה הכנסתי המון כלים רגשיים רוחניים פיזיים וארציים. הפידבקים שאני מקבלת בכך שההכנה שלי עוזרת גם להורות הראשונית וגם לחיי הזוגיות ולאהבה עצמית ממלאה את ליבי.. 
 
האני מאמין שלי במסע הזה הוא קודם כל שמחה, חיבור פנימה,הקשבה, צחוק,שחרור והתמסרות.
התהליך שהאישה/ הזוג עובר איתי זה מסע רוחני ללידה והורות ראשונית ממקום של כייף שמחה והכרת תודה⁦♥️⁩
 
בנוסף כיום אני מתחילה ללמוד יוגה נשית ויוגה הריון ומקווה בקרוב להכניס את עולם היוגה ליולדות שלי⁦❤️⁩

מקור המילה דולה הוא מיוונית

המונח = משרתת (אישה המשרתת אישה).
"משרתות"  הן אותן נשים ששירתו את הנשים הגבירות והכירו אותן הכרות קרובה ואינטימית מתוקףף תפקידן. לכן, היה טבעי כי בשעות הלידה הדולה תשהה במחיצת הגבירה ותמשיך את רצף התמיכה שהעניקה לה עד עתה וכך גם הדולה נמצאת שם עבור היולדת אותה היא מלווה לכל מה שהיא תזדקק לו בלידה הכוללת : המון המון תמיכה, חיבוק , הכלה, אהבה , סבלנות, סובלנות, והכל מתוך מקצועיות .
מערך התמיכה הנשית באישה בלידתה כלל גם את הנשים הקרובות ליולדת כלל את  אמה, חברותיה,, מיילדות, נשים חכמות אחרות ובנות משפחתה.
במשך אלפי שנים נשים ילדו כשהן מוקפות בתמיכה ובסביבה נשית. נשים אשר ליוו, תמכו, חיבקו ונכחו בלידה , הגבירות סמכו על המשרתות שהיו מאוד בטוחות בחכמה הנשית שלהן .
 
 

מדוע כדאי לי לקחת דולה ללידה ? והאם כדאי לי ללדת עם דולה?

מלבד ההכרות המוקדמת שלך עם הדולה שתלווה אותך בלידה , הרגשת השותפות והתמיכה הרציפה   של הליווי האישי.
ממחקרים עולה כי נשים שילדו עם דולה:
* הלידות היו קצרות יותר.
* נשים אלו השתמשו פחות במשככי כאבים תרופתיים.
* פחות ניתוחים קיסריים.
* פחות לידות מכשרירניות והתערבויות רפואיות.
נשים אלו חשו פחות חרדה בזמן הצירים, האמינו שהתמודדו כהלכה עם תהליך הלידה וחשבוו שלצירים הייתה השפעה מעצימה על רגשותיהן כנשים.
האימהות היו מחוברות יותר לתינוקותיהן, הניקו יותר .
*נשים שנעזרו בדולה בלידה סבלו פחות מדיכאון אחרי לידה, חרדה והערכה עצמית נמוכה. הן חשוו שהן מתמודדות היטב עם המעבר להורות ודיווחו על שביעות רצון ואפילו שיפור ביחסים הזוגיים.
 
נהוג לחשוב בטעות שדולות הן רק לנשים שרוצות ללדת "בלידה טבעית", לכן חשוב להבהיר שגם אישה שהחליטה לקחת אפידורל במהלך הלידה, יכולה לצאת ליהנות משרותי הליווי של הדולה. עד למתןן האפידורל. חשוב לזכור שהיולדת עדיין זקוקה לתמיכה ולהתמודד עם כאבים והיא זקוקה לתמיכה פיזית ונפשית. השימוש במשככי כאבים כמו האפידורל אינו מחליף את חשיבות התמיכה והליווי שמעניקה הדולה.
דילוג לתוכן