מה זה בייבי יוגה?

שיטת בייבי ­יוגה היא שפה – תקשורת בינינו לתינוקנו.

התרגילים לקוחים מן היוגה המסורתית ונשענים על למידת עיסוי, מתיחה והגמשת מפרקים אצל התינוק ויציבה נכונה של ההורה בעת התרגול.

הקורס מדגיש פיתוח תקשורת מילולית, קולית וויזואלית בין ההורה לבין התינוק המאפשרת  קירבה, הקשבה והבנה עמוקה של צרכי הילד ככלי לחיים המשותפים.           

במפגשים נתרגל: עיסוי תינוקות, תרגילי יוגה מותאמים לשלבי ההתפתחות תקינה ותרגילים משותפים להורה ולתינוק.

למה זה טוב בייבי יוגה?

התינוק ברחם שוחה בתוך מי השפיר וחווה תנועה. בחודשיו הראשונים הוא שוחה, בועט, נע ומתפתל וכן דרך התנועות של אימו הוא חווה נענוע ריתמי בלתי פוסק כמעט.

חיי התינוק לאחר הלידה הם המשך ישיר של תקופת הקשר הטוב, המגן והבטוח מתקופת ההיריון.

במהלך הלידה התינוק חווה שינויים וכן היציאה אל העולם היא התנסות ביליתי מוכרת ומאתגרת עבורו.

דרך הבייבי יוגה אנו מאפשרים לתינוק לחזור לחוויה המוכרת לו של התנועה, לגמישות הטבעית של עמוד השדרה וכך מעודדים ומלווים אותו בהתפתחות תקינה.

תרגול הבייבי יוגה מחזק ותומך בהתפתחות המערכות השונות בגוף התינוק. מחזק את המערכת החיסונית, מאפשר זרימת דם לכל איברי הגוף.

תרגילי ביבי יוגה נותנים מענה לכאבי הגזים המוכרים ע"י לימוד תנוחות נשיאה המקלות וכן התרגילים השונים.

חלל הרחם מלא בצלילים ריתמיים – דופק לב האם, מקצב הנשימה, רחש איבריה הפנימיים וקולה יוצרים סימפוניה של צלילים  ולכן בשיעורים נלמד לעשות שימוש בקול כגורם מרגיע.

המסר של תרגול ה"בייבי יוגה" הוא לסמוך, לתת אמון. התרגול בנוי על נקודות אחיזה ותמיכה של ההורה שפותחות בפני התינוק אפשרויות חדשות.

אנחנו מבקשים לומר לתינוקות שלנו שאנחנו סומכים עליהם ומאמינים שהם יכולים לעשות המון דברים כאשר אנחנו, כהורים, תמיד פה, מהצד, מעודדים אותם ללכת בדרך עצמאית ואישית.     

בכל מפגש נלמד רצף של תרגילי ביבי יוגה ונחזור על התרגילים שלמדנו במפגש הקודם. המפגשים בנויים בעיקרון של רצף תנוחות הנבנה בהדרגה ובקצב המותאם לתינוק.

מקבלים את השעורים מודפסים לתרגול בבית.

עוד מאמרים

מה זה בייבי יוגה?

התרגילים לקוחים מן היוגה המסורתית ונשענים על למידת עיסוי, מתיחה והגמשת מפרקים אצל התינוק ויציבה נכונה של ההורה בעת התרגול.
הקורס מדגיש פיתוח תקשורת מילולית, קולית וויזואלית בין ההורה לבין התינוק המאפשרת קירבה, הקשבה והבנה עמוקה של צרכי הילד ככלי לחיים המשותפים.

למה כדאי עיסוי בהריון? ולמה לשים לב.

תקופת ההיריון היא תקופת שיא בחייה של כל אישה. תקופה בה את, בתור אישה, חווה שינויים רבים מבחינה פיזית, רגשית ונפשית וזאת בדרך למטרה החשובה בחיינו – יצירת חיים חדשים. השינויים בגוף שבתוכו נוצרים החיים החדשים גורמים לעומס ומתח רב ואיתו מופיעים לרוב כאבים שלא תמיד הכרנו בעבר. כאבי גב, כאבי שרירים, כאבי מפרקים, כאבי רגליים, בצקות, קשיי נשימה, חוסר שינה ועייפות, כבדות ועוד.

דילוג לתוכן